näyttelytulokset

Pientä mainittavaa


2009: Fyra palkittiin Suomen Kromfohrländer Ry:n Vuoden 2009 näyttelyländeri kilpailuissa, Vuoden Parhaaksi Nartuksi (vuoden VSP) ja Juulian Maljalla (vuoden paras junior-nuortenluokan koira).

2010: Fyra palkittiin Turun Seudun Kääpiökoirien Vuoden 2009 junnuksi sekä vuoden 2009 Näyttelykoiraksi. Vuoden näyttelyländeri kilpailussa sij. 3. sekä PN-2

2011: Fyra palkittiin Tanskan RotuRace-kilpailun voittajaksi, toisin sanoen: Vuoden näyttelyländeri Tanskassa :)
Suomessa Fyra oli Vuoden näyttelyländeri kilpailussa sij. 2. sekä PN-2



Fyran näyttelytuloksia

Paikka ja Aika

Luokka

Tulos

Tuomari

Muuta

Viro, Tallinna 12.04.2015

Valio

eri1, SA, PN-2

Vitalie Belskyy

Va-Cacib

Saksa, Kassel 07.12.2014

Valio

eri1, SA, PN-1

Walter Holtorf

Sert, Cacib, ROP

Saksa, Kassel 06.12.2014

Valio

eri1, SA, PN-1

Willfried Peper

Sert, ROP => DE MVA!

Norja, Lilleström 15.11.2014

Valio

eri4

Jose Vidal Montero

 

Norja, Lilleström 14.11.2014

Valio

eri4, SA, PN-4

Anne-Mari Haugsten.

 

Liettua, Moletai 24.05.2014

Valio

eri1, SA, PN-2

Ligita Zake

Sert, Va-Cacib

Liettua, Moletai KV 23.05.2014

Valio

eri1, SA, PN-2

Igoris Zizevskis

Sert, Va-Cacib

Eesti, Tallinna KV 13.04.2014

Valio

1/1, ck, PN-2

Birgit Seloy

Va-Cacib

Latvia, Riika KV 23.03.2014

Valio

1/1 ck, PN-2

Kornelija Butrimova

Va-Cacib

Latvia, Riika KV 22.03.2014

Valio

1/1 ck, PN-2

Jean-Francois Vanaken

Va-Cacib

Turku KV 19.01.2014

Valio

eri1, SA, PN-2

Rune Fagerström

Va-Cacib

Helsinki KV 15.12.2013

Valio

eri3

Veli-Pekka Kumpumäki

 

Latvia, Riika 09.11.2013

Valio

1/2, ck, PN-3

Walter Jungblut

 

Saksa, Dortmund 13.10.2013

Valio

1/1 ck

Petru Muntean

Sert

Saksa, Dortmund 12.10.2013

Valio

1/1 ck

H-E Guttner

TuplaSert

Heinola 21.09.2013

Valio

eri2, SA, PN-3

Tapio Eerola

Ländereiden erikoisnäyttely

Tervakoski KV 24.08.2013

Valio

eri1, SA, PN-2

Sonia Pagani

Va-Cacib

Eesti, Pärnu KV 07.07.2013

Valio

eri1, SA, PN-1

Anna Redlicka

Cacib, VSP

Eesti, Pärnu KV 06.07.2013

Valio

eri1, SA, PN-1

Vija Klucniece

Cacib, VSP

Eesti, Pärnu 05.07.2013

Valio

eri1, SA, PN-2

Eketerina Bauzhes

 

Hämeenlinna 30.06.2013

Valio

eri1, SA, PN-3

Rajic Branislav

 

Eesti, Tallinna 02.06.2013

Valio

eri1, SA, PN-2

Brigita Kremser

Cacib

Rauma 26.05.2013

Valio

eri1, SA, PN-2

Maija Mäkinen

 

Tampere KV 04.05.2013

Valio

eri1, SA, PN-2

Tarmo Viirtelä

Cacib

Eesti, Tallinna KV 14.04.2013

Valio

eri1, SA, PN-2

Jurate Butkiene

Cacib

Latvia, Riika KV 31.03.2013

Valio

ex1, Cq, lkuce 1/1

Alexey Belkin

Cacib, ROP => LVV-13

Ruotsi, Tukholma KV 16.12.2012

Valio

eri1 SA, PN-2

Tapio Eerola

Cacib

Helsinki KV 09.12.2012

Valio

eri1 SA, PN-1

Jussi Liimatainen

Cacib, ROP    => V-12!

Helsinki KV 08.12.2012

Valio

eri

Gunnel Holm

 

Turku 22.09.2012

Valio

eri1, SA, PN-1

Hanne Laine Jensen

ROP

Heinola15.09.2012

Valio

eri2, SA

Harri Lehkonen

Ländereiden erikoisnäyttely

Forssa 15.07.2012

Valio

eh1

Tanya Ahlman-Stockmari

 

Riihimäki 20.05.2012

Valio

Eri1, SA, PN-1

Macieej Kozber

ROP

Eesti, Tallinna KV 15.04.2012

Valio

Ex1, SP1

Alejandra Moragea

Cacib, ROP => TLN V-12!

Latvia,Riika KV 17.03.2012

Valio

ex1, Cq, lkuce 1/1

Anna Redlicka

Cacib, ROP => LVV-12!

Helsinki KV
04.12.2011

Valio

eri

Ligita Zake

 

Helsinki KV
03.12.2011

Valio

eri, vak4

Jasna Matejcic

 

Norja, Oslo KV
28.08.2011

Valio

excellent

Lisbeth Campbell

 

Tanska, Vejen KV
31.07.2011

Valio

excellent, ck, BB1

Rainer Vuorinen

Cacib, ROP

Saksa, Bremen KV
30.07.2011

Valio

excellent1, ck

Erwin Deusher

Sert, Cacib, ROP

Tanska, Vejen KV 29.07.2011

Valio

excellent, ck, BB1

Rony Doedijns

Cacib, ROP

Tanska, Vejen KV
28.07.2011

Valio

excellent, ck, BB1

Hanne Laine Jensen

Sert, Cacib, VSP => DK MVA & POHJ MVA!

Pöytyä 16.07.2011

Valio

eri, vak1 SA, PN-2

Pirjo Aaltonen

 

Eesti, Tallinna KV
05.06.2011

Valio

Ex1, SP1

Rony Doedijns

Sert, Cacib, ROP => EE MVA & EEW-11 & BALT MVA!

Helsinki 28.05.2011

Valio

eri, vak1, SA, PN-1

Natasa Blanusa

ROP

Liettua, Vilna KV
20.03.2011

Valio

excellnet, LT, N

Marina Patrina

Sert, Cacib, ROP

Liettua, Vilna KV 19.03.2011

Valio

excellnet, LT, N

Kitty Sjong

Sert, Cacib, ROP => LT MVA & LTW-11!

Helsinki KV
12.12.2010

Valio

eri, vak2, PN-2

Roger Baranne

Vara-Cacib => Cacib => CIB MVA

Helsinki KV
11.12.2010

Valio

eri, vak4

Laurent Heinesche

 

Latvia, Riika KV
31.10.10

Valio

1/1 Cq, lkuce,

Laurent Heinesche

Sert, Cacib, ROP => LV MVA & BALTW-10!

Eckerö KV
25.09.2010

Valio

eri, vak1, PN-1

Veli-Pekka
Kumpumäki

Cacib, ROP

Tervakoski KV
28.08.2010

Valio

eri, vak-

Tapio Eerola

 

Raisio 14.08.2010

Valio

eri, vak1, PN-1

Soile Bister

ROP

Oulu KV 11.07.2010

Valio

eri1, vak1, PN-1

Agnes Geramil
Kertes

Cacib, ROP

Ruotsi, Jällivaara
KV 10.07.2010

ökl (avoin)

1/1, ck

John Muldon

Sert, Cacib, ROP => SE MVA!

Pori KV 03.07.2010

Valio

eri1,vak1, PN-1

Rony Doedijns

Cacib, ROP

Aura 12.06.2010

Valio

er1, vak1, PN-1

Dubravka
Reicher

ROP

Jämsä 05.06.2010

Avoin

eri, avk1, PN-1

Irina Poletaeva

Sert, ROP =>
FI MVA!

Hamina KV
23.05.2010

Nuo

eri, nuk1, PN-1

Anna Brankovic

Sert, Cacib, ROP

Rauma 16.05.2010

Nuo

eri, nuk1, PN-1

Ligita Zake

Sert, ROP

Mynämäki 15.05.2010

Nuo

eri, nuk1, PN-1

Marie Petersen

Sert, ROP

Tampere KV 20.03.10

Nuo

eri, nuk1, PN-2

Juha Putkonen

Sert, Vara-Cacib

Turku KV 28.11.09

Nuo

eri, nuk1, PN-1

Laurent Heinesche

Sert, Cacib, ROP

Latvia, Riika KV
01.11.09

Nuo

Starp, Cq, lkuce, Cac, Cacib, BOO

Martha Heine

Sert, Cacib, VSP

Latvia, Riika KV
31.10.09

Nuo

Starp, Cq, lkuce, Cac, Cacib, BOB

Johannes Boelaars

Sert, Cacib, ROP

Äetsä 13.09.09

Jun

eri, juk1, PN-1

Vija Klucniece

Sert, ROP

Vantaa 05.09.09

Jun

eri, juk1, PN-1

Rouli Kantzou

Sert, ROP

Eesti, Tallinna
23.08.09

Jun

ex1, tpj, Pi1

Zlatko Kraljic

Jun-sert, ROP-juniori, BaltJw-09 & ROP

Pori KV 02.08.09

Jun

eri, juk1, PN-1

Rita Reyniers

Sert, ROP

Karjaa 12.07.09

Jun

eh1

Zidy
Munsterhielm-Ehnberg

 

Eesti,Tallinna
07.06.09

Jun

Vh1

Miklos Levente

 

Helsinki 30.05.09

Jun

eri, juk2, PN-2

Juha Kares

Vara-Sert

Rauma 24.05.09

Jun

eri, juk1, PN-1

Elina Haapaniemi

Sert, ROP

Turku KV 25.01.09

Pen (7-9kk)

pen1, kp

Paul Stanton

ROP-pentu

Helsinki 07.12.08

Pen (5-7kk)

pen1, kp

Marja Kurittu

ROP-pentu

Turku 02.11.08

Pen (5-7kk)

pen1, kp

Tanya
Ahlman-Stockmari

ROP-pentu